Yaralarımızı birlikte sarıyoruz – Son Dakika Haberler


Asrın felaketi olarak tanımlanan 6 Şubat depremlerinin 1’inci yıldönümü sebebiyle devlet erkânı ve siyaset dünyasından peş peşe anma mesajları geldi.
TBMM BAŞKANI NUMAN KURTULMUŞ: Bu afetten çıkardığımız derslerle milletimizin tekrar bu acıları yaşamaması için aralıksız çalışmaya devam ediyoruz.
ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI ALPARSLAN BAYRAKTAR: Devlet-millet el ele ilk günden itibaren bu acı olayın izlerini silmek için seferber olduk.
SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI MEHMET FATİH KACIR: Halen acıyor elbette canımız. Halen yaralıyız. Birlikte başaracağız. Allah milletimizi acılardan, ülkemizi afetlerden, felaketlerden korusun.
TARIM VE ORMAN
BAKANI İBRAHİM YUMAKLI: Rabbim geride kalanlara sabır versin, ülkemizi ve milletimizi her türlü afetlerden ve felaketlerden muhafaza eylesin.
TİCARET BAKANI ÖMER BOLAT: Yaşanılan derin acılar devlet ve milletin el ele bir olmasının gerekliliğini tüm dünyaya gösterdi.

TÜRKİYE TEK YÜREK

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ABDULKADİR URALOĞLU: Tek yürek, tek bilek olduk. Asrın birlikteliğini sergiledik, birlikte iyileştik. Kaybettiğimiz tüm canlarımızın mekânı cennet olsun.

Fransa merkezli haber ajansı AFP, 6 Şubat’ın yıldönümü için hazırladığı haberde, depremleri “modern çağın en ölümcül felaketi” olarak adlandırdı. Felaketin, dünyada son 100 yılın en ölümcül olayları arasında yer aldığı belirtildi.

TÜRKİYE MÜCADELE VERİYOR

İngiltere merkezli The Guardian gazetesi, 6 Şubat’ın şiddetini gösteren fotoğraf galerisinde, bundan bir yıl önce depremin yarattığı yıkımla, günümüzdeki toparlanma sürecini karşılaştırmalı olarak gözler önüne serdi.

ABD merkezli haber ajansı AP: Türkiye yeniden inşa etmek için mücadele veriyor.

Katar merkezli El Cezire, gönüllülerin depremzedelerin travma süreçlerine destek olduklarını belirtti. DIŞ HABERLERANKARA/ SABAHSource link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*