SON DAKİKA: Kulüpler Birliği Başkanı Ali Koç: TFF kendini bu olaylardan ayıramaz – Son Dakika Spor Haberleri


“KULÜPLER RAHATSIZ”

“Hakemlerin hastane çıkışı açıklamaları, sözcü olarak seçtikleri kişiler içeride büyük rahatsızlık yarattı. Hakemliğin durumu ortada. Devre arasında çok ciddi radikal adımlar atılacağı, bu hakem sıkıntısının minimuma indirilmesi için bir yol haritası olduğu anlatıldı. TFF de bize bu hakemlerle gitmeyeceğini defalarca söyledi. Şimdi TFF hangi noktada göreceğiz. Bu işi haftalardır konuştuk. Hakem atamaları için Almanya’ya gidildi, yeni sistem getirileceği söylendi. Bekliyoruz. TFF bir ara ‘Bu hakemler bizi de mi yemek istiyor?’ kuşkusu yaşadı. Hakem sorunu devam ediyor.”

“SÜRESİZ ERTELEME KARARINDAN HEMEN SONRA  MAÇLAR BAŞLAMAZ”

Halil Umut Meler’e yapılan saldırının ardından TFF’nin maçları erteleme kararı hakkında kulüplere başvurulmadığını dile getiren Ali Koç, “Süresiz erteleme kararından hemen sonra salı günü maçlar başlamaz. Herhalde kafasında başka bir takvim vardı. Fenerbahçe takım otobüsü kurşunlandı. 50 kişi vardı otobüste. Viyadükte kurşunlandı. Hala faili meçhuldür ve bu Türkiye Cumhuriyeti’nin ayıbıdır. Orada bile maçlar oynandı. ‘Fenerbahçe sahaya çıkmazsa cezaya katlanır’ dendi. Bence acele verilmiş bir karardır. Saygı duymak zorundayız bu karara” ifadelerini kullandı.

TFF’Yİ İSTİFAYA DAVET EDECEKLER Mİ?

Bir muhabirin, “TFF’yi istifaya davet edecek misiniz?” sorusunu yanıtlayan Ali Koç, şu ifadeleri kullandı:

“Kesinlikle böyle bir durum olmadı. Federasyondan az sayıda çok memnun olan kulüpler var, hiç memnun olmayan belli sayıda kulüpler var. Hala destek olalım ama bu kadrolarla, bu yaklaşımla, bu yönetim anlayışıyla bu sorunlara çözüm sağlayamayız diyen bir grup var. Federasyonlar değişiyor, MHK değişiyor sorunlar devam ediyor. Türkiye’de adil rekabetin olmamasının ana unsurunun kaynağının ne olduğunu biliyoruz. Bu doğrultuda da TFF irade göstereceğini ifade etti. Bakalım bu olaydan sonra ne olacağını göreceğiz.”

TFF BAŞKANI’NIN TEŞEKKÜR ETMEMESİ

Başkanların rahatsızlığı olan bir konuyu da paylaşan Ali Koç, “Toplantımızda bizleri rahatsız eden unsurlardan bir tanesi de UEFA’ya, FIFA’ya, İngiltere’ye teşekkür eden TFF başkanının hiçbir şekilde kulüplere, Kulüpler Birliği Vakfı’na, sporculara bu konuda gösterdikleri refleks için teşekkür etmemesi de aslında çok şeyi ifade ediyor. Başkanlarımız bu rahatsızlığın gündeme getirilmesini rica etti” ifadelerini kullandı.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*