İyi ki de o lafı etmiş


CHP’nin Etimesgut Adayı Erdal Beşikçioğlu, devlet tiyatrolarından neden istifa ettiğini anlatırken dikkat çeken ifadeler kullandı.

CHP Etimesgut Belediye Başkan adayı Erdal Beşikçioğlu, Sözcü TV’de katıldığı yayında, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı taklit ederek devlet tiyatrolarından onun konuşması yüzünden istifa ettiğini söyledi.

20 yılı aşkın süredir Devlet Tiyatroları’nda görev alan ve 2013’te istifa eden CHP Etimesgut Belediye Başkan adayı Erdal Beşikçioğlu Sözcü TV’de Saygı Öztürk’ün konuğu oldu. Beşikçioğlu, Erdoğan’ın sesini taklit ederek istifa sürecini anlattı.

“Benim ikna olmam uzun sürdü. Çünkü daha önce böyle bir şey yapmadım” diyen Erdal Beşikçioğlu, Devlet Tiyatroları’ndan istifa sürecini de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sesini taklit ederek anlattı:

“AKP İKTİDARININ SEBEP SONUÇ İLİŞKİSİ YÜZÜNDEN DEVLET TİYATROLARINDAN İSTİFA ETTİM”

“Aslında AKP iktidarının sebep sonuç ilişkisi yüzünden ben devlet tiyatrolarından istifa ettim. Ordu’da bir turnedeydim, Ordu gençlik kollarında Recep Bey’in bir konuşması vardı; ‘Ya hu sanatçılar çok ileri gittiler parasını biz veriyoruz kardeşim bizim istediğimizi yapacaklar’ dedi. 

“İYİ Kİ DE ÖYLE OLMUŞ, İYİ Kİ DE O LAFI ETMİŞ”

Ki devlet tiyatrolarının kendi içerisinde özel bir yapısı vardır, hangi tandansa ait olursa olsun o çeşitlilikte oyunlar oynamak zorundadır. Böyle olunca baktık iş olacak gibi değil istifa ettik ve Tatbikat sahnesini kurduk iyi ki de kurmuşuz. Bazı şeyler de hoş sonuçlar doğurabiliyor. İyi ki de öyle olmuş, iyi ki de o lafı etmiş.”

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Erdoğan, Başbakan olduğu 2012’nin nisan ayında tiyatroları özelleştireceklerini söyleyerek “Hem maaş alıp hem eleştiremezsin” demişti. Tiyatrocuları hedef gösteren Erdoğan, “Geleceksin şehir tiyatrosundan, hem belediyeden maaşını alacaksın ondan sonra da istediğin gibi yönetime de verip veriştireceksin. Böyle saçmalık olmaz” ifadelerine yer vermişti.

 Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*