Ateşkes öncesinde Refahta yoğun İsrail saldırısı


Haftalardır devam eden topyekün saldırıların ardından kuşatma altındaki Gazze sakinlerine dört günlük ateşkes teklif eden İsrail, sivillerin olduğu binaları vurmayı sürdürdü.

Saldırıların ne zaman nereyi vuracağı belli olmayan Gazze bölgesindekiler için enkaz altında nefes alan biri var mı umudu ile arama yapmak günlük rutine dönüşmüş durumda.

Ateşkes öncesinde Refah’ta yoğun İsrail saldırısı

Refah’ta saldırının olduğu bölgedeki Gazzeliler tüm çabalarına karşın enkaz altındakilere ulaşamadıklarını söylüyor. “Huzur içinde evlerinde kalan ve varil bombalarıyla vurulan siviller binaların enkazı altında gömülü. Bunlar füze değil, uluslararası alanda yasaklanmış varil bombaları. Bunları sivillerimize karşı nasıl kullanıyorlar anlamıyorum.”

Ateşkes öncesinde Refah’ta yoğun İsrail saldırısı

Deprem oluyormuş gibi hissettiren şiddetli patlamalar içinde hayatta kalmaya çalışan Gazzeliler, İsrail’i desteklemesi nedeniyle Amerika’yı suçluyor. “Amerika Birleşik Devletleri en büyük savaş suçlusudur; onlara yıkıcı silahlar sağlayan ABD’dir. Deprem gibiydi, sarsıntıyı hissettik. Saldırı iki kilometre uzaktan duyuldu. Sebepsiz yere öldürülen, evleri yıkılan, yerlerinden edilen bu insanların ne suçu var? Sebep ne?”Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*